Bukalapės Dalbergijos medienos rašiklis

Bukalapės Dalbergijos medienos rašiklis

80.00€
 • Pardavėjas: Swampy Grain
 • Susisiekti su pardavėju
 • Likutis 1

  Prekės aprašymas

  Tai vienetinis tekintas Bukalapės Dalbergijos rašiklis. Jis pateikiamas juodoje kartotinėje dėžutėje, kurioje taip pat rasite išsamų medienos aprašymą.  Bukalapė D...
  Žymos: medinis rašiklis

  Prekės aprašymas

  Tai vienetinis tekintas Bukalapės Dalbergijos rašiklis. Jis pateikiamas juodoje kartotinėje dėžutėje, kurioje taip pat rasite išsamų medienos aprašymą.  

  Bukalapė Dalbergija (lot. Dalbergia retusa Hemsl.)
  pasaulyje dar žinoma žaismingu Cocobolo vardu, auga šalimais Ramiojo vandenyno pakrantės Centrinėje Amerikos dalyje, Nikaragvoje. Šis medis pirmą kartą buvo aprašytas 1878 metais žymaus britų keliautojo ir karališkųjų sodų botaniko Viljamo Hemslio, kurio pavardė ir puošia lotynišką rūšies pavadinimą. Dalbergijos balana yra pilka, puikiai kontrastuojanti su neįtikėtinai marga šerdies mediena – it kaleidoskopas, spalvos pinasi nuo tamsiai oranžinės iki sodrios raudonos, kartu su rudais, juodais ir net violetiniais intarpais. Su laiku apdirbtos medienos spalvos tamsėja, tačiau natūrali spalva nedingsta. Čorotegų gentis nuo seno naudojo dalbergiją skulptūrų kūrimui. Tačiau ši graži ir vertinga mediena taip pat turi savo paslapčių. Ji natūraliai aliejinga, o apdirbant skleidžia neįprastą kvapą, primenantį egzotinius prieskonius. Šiais laikais dalbergijos ekstraktas yra naudojamas prabangių moteriškų kvepalų gamyboje. Tačiau visos šios medienos savybės taip paprastai nesileidžia būti atskleistoms – apdirbimo metu sukurtos dulkės yra pavojingos ir tik įgudę amatininkai gali saugiai sukurti egzotinį dirbinį.