Afrikinio juodmedžio rašiklis

Afrikinio juodmedžio rašiklis

45.00€
 • Pardavėjas: Swampy Grain
 • Susisiekti su pardavėju
 • Likutis 1

  Prekės aprašymas

  Tai vienetinis tekintas Afrikinio juodmedžio rašiklis. Jis pateikiamas juodoje kartotinėje dėžutėje, kurioje taip pat rasite išsamų medienos aprašymą.Afrikinis juodmedis (lot....

  Prekės aprašymas

  Tai vienetinis tekintas Afrikinio juodmedžio rašiklis. Jis pateikiamas juodoje kartotinėje dėžutėje, kurioje taip pat rasite išsamų medienos aprašymą.

  Afrikinis juodmedis (lot. Dalbergia melanoxylon) 

  Suahilių kalboje vadinamas Mpingo – sausuose Afrikos toliuose žydintis medis, randamas nuo Senegalo iki Eritrėjos. Gelsva rytmečio balana (išorinis medienos sluoksnis) kontrastingai dera su tamsia kaip naktis juodmedžio šerdimi, kurioje atsispindi subtilus rievių raštas. 

  Šis ypatingas medis apdovanojo žmoniją gydomosiomis ir akustinėmis galiomis. Juodmedis nuo seno naudotas Afrikos genčių tradicinėje medicinoje: sakoma, kad šio medžio šaknų nuoviras veikia kaip afrodiziakas, žievės tepalas užgydo kūno žaizdas, o medienos dūmai nuima migreną ir slogą. Išskirtinis medienos kietumas ir tankumas (įmestas į vandenį kaip mat nugrimzta) leidžia kurti aukštos kokybės harmoningus ir pasakiškai rezonuojančius pučiamuosius instrumentus – dūdas, klarnetus bei obojus. Žinios apie šį nepaprastą medį pasiekė ir Škotijos Kalnus, kur dūdmaišių meistrų rankose juodmedis išliko tradiciniu pagrindu jų gaminiams.